Relay: solid state; Ucntrl: 18÷32VDC; 3A; 24÷280VAC; socket
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ED24C3R
Tootja: CRYDOM
Tootja tootekood: ED24C3R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 18÷32VDC; 3A; 24÷280VAC; socket
| Mounting | socket |
| Max. operating current | 3A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Leads | connectors |
| Series | ED |
| Body dimensions | 27.9x31.5x12.7mm |
| Switched voltage | 24...280V AC |
| Relay variant | industrial |
| Type of relay | solid state |
| Relay features | random switching |