Push-button; Pos: 2; 50A/30VDC; SMT; 4.5N; 11.3x10.8x1.2mm; ON-OFF
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
EDM450GSCLFG
Tootja: C&K
Tootja tootekood: EDM450GSCLFG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Push-button; Pos: 2; 50A/30VDC; SMT; 4.5N; 11.3x10.8x1.2mm; ON-OFF
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -55...85°C |
| Type of switch | push-button |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Series | ED |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Terminal pitch | 10mm |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Electrical life | 1000000cycles |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Contact resistance | 100MΩ |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 4.5N |
| Button height | 1.2mm |