Tootekood: EEEFK1C470P
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: EEEFK1C470P
  • Mounting
  • Case
  • Operating voltage
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Series
  • Height
  • Impedance
  • Operating current
  • Body dimensions
  • Diameter
  • Capacitance
  • Kind of capacitor
  • Type of capacitor
  • Conform to the norm
  • Service life
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; low impedance; SMD; 47uF; 16VDC; ±20%
Mounting SMD
Case D
Operating voltage 16V DC
Operating temperature -55...105°C
Tolerance ±20%
Series FK
Height 5.8mm
Impedance 360mΩ
Operating current 240mA
Body dimensions Ø6.3x5.8mm
Diameter 6.3mm
Capacitance 47µF