Tootekood: EEEFK1E221AP
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: EEEFK1E221AP
  • Conform to the norm
  • Capacitors features
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; low impedance; SMD; 220uF; 25VDC; ±20%
Mounting SMD
Case F
Operating voltage 25V DC
Operating temperature -55...105°C
Tolerance ±20%
Series FK
Height 10.2mm
Impedance 160mΩ
Operating current 600mA
Body dimensions Ø8x10.2mm
Diameter 8mm
Capacitance 220µF