Tootekood: EEHZC1J100P
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: EEHZC1J100P
  • Mounting
  • Operating voltage
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Height
  • Operating current
  • Body dimensions
  • Diameter
  • Capacitance
  • Type of capacitor
  • Conform to the norm
  • Capacitors features
  • Capacitors features
  • Service life
  • ESR value
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: hybrid; 10uF; 63VDC; ESR: 120mΩ; ZC; SMD; ±20%; -55÷125°C
Mounting SMD
Operating voltage 63V DC
Operating temperature -55...125°C
Tolerance ±20%
Height 5.8mm
Operating current 700mA
Body dimensions Ø6.3x5.8mm
Diameter 6.3mm
Capacitance 10µF
Type of capacitor hybrid
Conform to the norm AEC-Q200
Capacitors features high temperature reflow, long life
Service life 4000h
ESR value 120mΩ