Bearing: spherical; Øout: 42mm; Øint: 25mm; iglidur® W300; -30÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EGLM-25-LC
Tootja: igus
Tootja tootekood: EGLM-25-LC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bearing: spherical; Øout: 42mm; Øint: 25mm; iglidur® W300; -30÷80°C
| Operating temperature | -30...80°C |
| Enclosure material | igumid G |
| Material | iglidur® W300 |
| Height | 20mm |
| Internal diameter | 25mm |
| Outside diameter | 42mm |
| Static load | 2.9...140kN |
| Mechanical elements features | lubricant-free |
| Type of bearing | spherical |
| Swing angle | 6° |