Relay: solid state; Ucntrl: 10÷14VDC; 30A; 24÷280VAC; -30÷80°C
Kordarv:
370.0
Minimum quantity:
370.0
Tootekood:
EL240A30-12P
Tootja: SENSATA / CRYDOM
Tootja tootekood: EL240A30-12P
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 10÷14VDC; 30A; 24÷280VAC; -30÷80°C
| Max. operating current | 30A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP00 |
| Protection | anti-overvoltage |
| Switched voltage | 24...280V AC |
| Indication | LED |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |