Industrial module: converter; RS485/ETHERNET; 12VDC; -35÷55°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EM-481
Tootja: NOVATEK ELECTRO
Tootja tootekood: EM-481
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Industrial module: converter; RS485/ETHERNET; 12VDC; -35÷55°C
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating temperature | -35...55°C |
| IP rating | IP20 |
| Interface | 10/100 Base-T, RS485 |
| Body dimensions | 64.5x106.5x36mm |
| Kit contents | GSM/GPRS antenna, manual, 2GB microSD card, RJ45 cable |
| Kind of module | RS485 / ETHERNET |
| Communictions protocol | ARP, GPRS, GSM, HSPA, HTTP, MODBUS ASCII, MODBUS RTU, MODBUS TCP, SMS, TCP, UDP, UMTS |
| Additional functions | LCD display, LED status indicator |
| Transmission rate | 100Mbps |
| Insulation voltage | 450V |
| Network unit features | antenna connector, port LAN 10/100Mbps, port micro SD, port SIM |