Plug; loudspeaker; male; PIN: 4; for cable; 20A; 660V; zinc alloy
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
EP-4-12
Tootja: AMPHENOL
Tootja tootekood: EP-4-12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Plug; loudspeaker; male; PIN: 4; for cable; 20A; 660V; zinc alloy
| IP rating | IP40 |
| Electrical mounting | soldering |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | for cable |
| Enclosure material | zinc alloy |
| Type of connector | loudspeaker |
| Number of pins | 4 |
| Body colour | silver |
| Current rating | 20A |
| Rated voltage | 660V |
| Cable external diameter | 9...16mm |