Relay: solid state; Icntrl max: 50mA; 130mA; max.400VAC; 30Ω; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
EPR212A408000EZ
Tootja: ECE
Tootja tootekood: EPR212A408000EZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Icntrl max: 50mA; 130mA; max.400VAC; 30Ω; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 30Ω |
| Body dimensions | 9.78x7.62x3.9mm |
| Switched voltage | ≤ 400V AC, ≤ 400V DC |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 1ms |
| Control current max. | 50mA |