Resistor: thin film; SMD; 1020; 4.7Ω; 2W; ±1%; -55÷155°C; 100ppm/°C
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
ERJB1BF4R7U
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: ERJB1BF4R7U
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thin film; SMD; 1020; 4.7Ω; 2W; ±1%; -55÷155°C; 100ppm/°C
| Mounting | SMD |
| Power | 2W |
| Resistance | 4.7Ω |
| Type of resistor | thick film |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±1% |
| Temperature coefficient | 100ppm/°C |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |