Resistor: thick film
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
ERJB1BJ3R9U-1
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: ERJB1BJ3R9U
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thick film
| Mounting | SMD |
| Power | 2W |
| Resistance | 3.9Ω |
| Type of resistor | thick film |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | terminal |
| Max. operating voltage | 200V |
| Case - mm | 2010 |
| Temperature coefficient | 200ppm/°C |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |