Bearing: pillow block; Øint: 5mm; iglidur® J; lubricant-free; 17°
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ESTM-05 SL
Tootja: igus
Tootja tootekood: ESTM-05 SL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bearing: pillow block; Øint: 5mm; iglidur® J; lubricant-free; 17°
| Operating temperature | -30...80°C |
| Enclosure material | igumid G |
| Material | iglidur® J |
| Width | 16mm |
| Thickness | 6mm |
| Height | 18mm |
| Mounting holes pitch | 10mm |
| Internal diameter | 5mm |
| Mechanical rotation angle | 17° |
| Mechanical elements features | lubricant-free |
| Type of bearing | pillow block |