Bearing: pillow block; Øint: 8mm; iglidur® J; lubricant-free; 17°
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ESTM-08 SL
Tootja: igus
Tootja tootekood: ESTM-08 SL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bearing: pillow block; Øint: 8mm; iglidur® J; lubricant-free; 17°
| Operating temperature | -30...80°C |
| Enclosure material | igumid G |
| Material | iglidur® J |
| Width | 18mm |
| Thickness | 6mm |
| Height | 19mm |
| Mounting holes pitch | 12mm |
| Internal diameter | 8mm |
| Mechanical rotation angle | 17° |
| Mechanical elements features | lubricant-free |
| Type of bearing | pillow block |