Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.2A/15VDC; THT; none; 1.3N; 50MΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
EVQPAD04M
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: EVQPAD04M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.2A/15VDC; THT; none; 1.3N; 50MΩ
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Body dimensions | 6x6x3.4mm |
| Mechanical durability | 1000000cycles |
| Illumination | none |
| Min. insulation resistance | 50MΩ |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 20mA / 15V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.3N |
| Actuator colour | white |
| Button shape | round |
| Button height | 4.3mm |