Sensor: fibre-optic; Range: 0÷80mm; Oper.mode: diffuse-reflective
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FD-31W
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: FD-31W
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: fibre-optic; Range: 0÷80mm; Oper.mode: diffuse-reflective
| Operating temperature | -40...60°C |
| IP rating | IP67 |
| Cable length | 2m |
| Range | 0...80mm |
| Overall length | 12mm |
| Type of sensor | fibre-optic |
| Sensors features | sensing distance depends on used accessories |
| Switch housing | M3 |
| Operation mode | diffuse-reflective |