Sensor: fibre-optic; Range: 0÷12mm; Oper.mode: diffuse-reflective
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FD-E13
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: FD-E13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: fibre-optic; Range: 0÷12mm; Oper.mode: diffuse-reflective
| Operating temperature | -40...60°C |
| IP rating | IP40 |
| Cable length | 1m |
| Dimensions | 5x20x20mm |
| Range | 0...12mm |
| Type of sensor | fibre-optic |
| Sensors features | sensing distance depends on used accessories |
| Switch housing | Ø1,5 |
| Operation mode | diffuse-reflective |