Sensor: fibre-optic; Range: 0÷43mm; Oper.mode: diffuse-reflective
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FD-L30A
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: FD-L30A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: fibre-optic; Range: 0÷43mm; Oper.mode: diffuse-reflective
| Operating temperature | 0...70°C |
| IP rating | IP40 |
| Cable length | 3m |
| Dimensions | 20x29x3.8mm |
| Range | 0...43mm |
| Type of sensor | fibre-optic |
| Sensors features | detect transparent objects, sensing distance depends on used accessories |
| Operation mode | diffuse-reflective |