Sensor: fibre-optic; Range: 0÷290mm; IP67; -55÷80°C; Len: 2m
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FD-R60
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: FD-R60
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: fibre-optic; Range: 0÷290mm; IP67; -55÷80°C; Len: 2m
| Operating temperature | -55...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Cable length | 2m |
| Range | 0...290mm |
| Type of sensor | fibre-optic |
| Sensors features | sensing distance depends on used accessories |
| Switch housing | M6 |
| Operation mode | diffuse-reflective |