Transport wheel; Ø: 200mm; W: 50mm; H: 245mm; rigid; 900kg; -20÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FHPN-2003-6000
Tootja: COLSON
Tootja tootekood: FHPN 2003 6000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 200mm; W: 50mm; H: 245mm; rigid; 900kg; -20÷80°C
| Operating temperature | -20...80°C |
| Material | polyamide |
| Version | rigid, with mounting plate |
| Height | 245mm |
| Mounting holes pitch | 105x80mm |
| Base dimensions | 135x110mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 75 |
| Force kg | 900kg |
| Wheel width | 50mm |
| Wheel diameter | 200mm |