Assembly stud; polyamide; L: 12.7mm; snap fastener; UL94V-2
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
FIX-RCC-12.7
Tootja: FIX&FASTEN
Tootja tootekood: FIX-RCC-12.7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Assembly stud; polyamide; L: 12.7mm; snap fastener; UL94V-2
| Mounting | snap fastener |
| Colour | natural |
| Material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Spacer length | 12.7mm |
| Type of spacer | assembly stud |
| Mounting plate thickness | 1.6/0.8...2mm |
| Plate mounting hole diameter | 3/4.8mm |