FLBD-05FGMS-GCP-214
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
FLBD-05FGMS-GCP-214-1
Tootja: AMPHENOL
Tootja tootekood: FLBD-05FGMS-GCP-214
Spetsifikatsioon tootele FLBD-05FGMS-GCP-214
| Operating temperature | -40...125°C |
| IP rating | IP50 |
| Connector | plug |
| Mechanical mounting | for cable |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | circular |
| Number of pins | 5 |
| Series | B |
| Contact material | copper alloy |
| Body material | metal |
| Current rating | 14A |
| Rated voltage | 550V |
| Locking system | push-pull |
| Connector variant | shielded |
| Spatial orientation | straight |