Infrared camera; Display: LCD 3,5" (320x240); 320x240; -20÷400°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FLK-TIS60+ 9HZ-1
Tootja: FLUKE
Tootja tootekood: FLK-TIS60+ 9HZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Infrared camera; Display: LCD 3,5" (320x240); 320x240; -20÷400°C
| IP rating | IP54 |
| Interface | LAN, USB, WiFi, Bluetooth |
| Resistance to | fall from 2m height |
| Dimensions | 26.7x10.1x14.5mm |
| Temperature measuring range | -20...400°C |
| Kind of display used | LCD 3,5" |
| Display resolution | 320x240 |
| Measuring instrument features | adjustable display illumination, adjustable emissivity, AutoBlend function, color alarms, IR-Fusion function to combine thermal and real images, radiometric measurements for detailed temperature analysis, voice and text message recorder, wide palette of colours, wireless communication with PC |
| Measuring unit | °C, °F |
| Standard equipment | battery charger, hard case, microSD memory card, power supply, USB cable, case |
| Type of meter | infrared camera |
| Measurement | temperature |
| Field of observation | 34.1° horizontal x 25.6° vertical |
| Focusing | FocusFree |
| Three-dimensional resolution | 1.86mrad |