Infrared camera; Display: VGA 3,5",touch screen; 384x288; IP54
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FLK-TIS75+ 9HZ
Tootja: FLUKE
Tootja tootekood: FLK-TIS75+ 9HZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Infrared camera; Display: VGA 3,5",touch screen; 384x288; IP54
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP54 |
| Interface | LAN, USB, WiFi |
| Resistance to | fall from 2m height |
| Temperature measuring range | -20...550°C |
| Kind of display used | LCD 3,5" |
| Display resolution | 320x240 |
| Measuring instrument features | AutoBlend function, color alarms, IR-Fusion function to combine thermal and real images, radiometric measurements for detailed temperature analysis, voice and text message recorder, wide palette of colours, wireless communication with PC, adjustable emissivity |
| Measuring unit | °C, °F |
| Standard equipment | battery charger, carrying strap, case, hard case, microSD 4GB memory card, power supply, USB cable |
| Type of meter | infrared camera |
| Measurement | temperature |
| Field of observation | 42° horizontal x 30° vertical |
| Focusing | manual |