Infrared camera; 640x480; -20÷800°C; Accur: ±2% or ±2°C; 930urad
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FLK-TIX580 9HZ
Tootja: FLUKE
Tootja tootekood: FLK-TIX580 9HZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Infrared camera; 640x480; -20÷800°C; Accur: ±2% or ±2°C; 930urad
| IP rating | IP54 |
| Resistance to | fall from 1m height |
| Dimensions | 273x159x97mm |
| Temperature measuring range | -20...800°C |
| Kind of display used | color |
| Display resolution | 640x480 |
| Measuring instrument features | 180° articulating lens, autofocusing, built-in rangefinder, color alarms, digital zoom x 4, digital zoom x 8, high resolution mode, IR-Fusion function to combine thermal and real images, radiometric measurements for detailed temperature analysis, remote control capability, wide palette of colours, wireless communication with PC, digital zoom x2, adjustable emissivity |
| Standard equipment | battery charger/power supply, HDMI cable, neckstrap, USB cable, User manual in electronic version, case |
| Type of meter | infrared camera |
| Measurement | temperature |
| Camera resolution | 640x480 |
| Field of observation | 32° horizontal x 24° vertical |
| Focusing | automatic, manual |
| Three-dimensional resolution | 0.93mrad |