Meter: power logger; colour,LCD TFT 4,3"; Network: three-phase
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FLUKE-1736/FPC EU
Tootja: FLUKE
Tootja tootekood: FLUKE-1736/FPC EU
Spetsifikatsioon tootele Meter: power logger; colour,LCD TFT 4,3"; Network: three-phase
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP50 |
| Interface | Bluetooth, USB, WiFi |
| Dimensions | 198x167x90mm |
| Kind of display used | color, TFT 4,3" |
| Display resolution | 480x272 |
| Kind of network | three-phase |
| Power supply | from tested wiring system, mains power supply, Li-Ion 3,7V rechargeable battery |
| Conform to the norm | CAT III 1000V, EN 61010 |
| Measuring instrument features | memory built-in, transfer measurement data wireless |
| Standard equipment | 4 crocodile clips, bluetooth adapter, FLK-i17XX-FLEX1500 - current clamp, mains cable, test leads, USB cable |
| Type of meter | power logger |
| Measurement | AC current, active power, AC voltage, apparent power, energy, frequency, harmonics, reactive power |