Meter: three-phase power quality logger; 280x190x62mm; -10÷50°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FLUKE-1777/BASIC
Tootja: FLUKE
Tootja tootekood: FLUKE-1777/BASIC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Meter: three-phase power quality logger; 280x190x62mm; -10÷50°C
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP50 |
| Interface | Bluetooth, Ethernet, USB, WiFi |
| Kind of network | three-phase |
| Conform to the norm | CAT III 1000V, EN 61010 |
| Measuring instrument features | memory built-in, transfer measurement data wireless |
| Standard equipment | hard case, manufacturer's calibration certificate, test lead |
| Type of meter | three-phase power quality logger |
| Measurement | AC current, active energy, active power, AC voltage, apparent power, DC current, DC voltage, frequency, harmonics, inrush current, reactive energy, reactive power |
| Weight with battery | 2.1kg |