Digital multimeter with infrared camera; C range: 1000n÷9999uF
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FLUKE-279FC/IFLEX-1
Tootja: FLUKE
Tootja tootekood: FLUKE-279FC/IFLEX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Digital multimeter with infrared camera; C range: 1000n÷9999uF
| Interface | Bluetooth |
| Refresh rate | 8Hz |
| Conform to the norm | CAT III 1000V, EN 61010 |
| Standard equipment | battery charger/power supply, case, FLK-I2500-18 flexible current probe, FLK-TL175 test leads |
| Type of meter | digital multimeter with infrared camera |
| Measurement | AC current, AC voltage, capacitance, DC voltage, frequency, non-contact temeprature (IR), resistance |
| Continuity test | acoustic indication |
| Non-contact temperature measuring range | -10...200°C |
| Emissivity value | 0,95 (fixed) |
| Focusing | focus free |