Leakage current clamp meter; LCD (3300),with a backlit
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FLUKE-368 FC-1
Tootja: FLUKE
Tootja tootekood: FLUKE-368 FC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Leakage current clamp meter; LCD (3300),with a backlit
| Interface | Bluetooth |
| Body dimensions | 101x234x46mm |
| Kind of display used | LCD |
| Additional functions | torch |
| Conform to the norm | CAT III 600V, EN 61010 |
| Measuring instrument features | automatic power-off, HOLD function |
| Max. diameter of measured cable | 40mm |
| Measurement | AC current, leakage current |
| True effective value measurement | True RMS |
| Kind of meter | digital |