Distance meter; LCD; 0,05÷100m; Meas.accur: ±1mm; -10÷50°C; IP54
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FLUKE-424D
Tootja: FLUKE
Tootja tootekood: FLUKE-424D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Distance meter; LCD; 0,05÷100m; Meas.accur: ±1mm; -10÷50°C; IP54
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP54 |
| Body dimensions | 127x56x33mm |
| Kind of display used | LCD |
| Measuring instrument features | adds and subtracts measured values, area and volume measurement, automatic power-off, laser sight, lasting measurement function, low battery indicator |
| Measuring unit | ft, m |
| Type of meter | distance meter |
| Measurement | inclination angle |
| Weight with battery | 158g |