Infrared thermometer; LCD (98x96),with a backlit; -40÷800°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FLUKE-568
Tootja: FLUKE
Tootja tootekood: FLUKE-568
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Infrared thermometer; LCD (98x96),with a backlit; -40÷800°C
| Interface | USB |
| Body dimensions | 254x191x69mm |
| Kind of display used | LCD |
| Measuring instrument features | acoustic and optical signalling of set MIN/MAX threshold values, contact or non-contact temperature measurement, laser sight, low battery indicator, MIN/MAX/MEAN/REL function, records data together with date and time markers, adjustable emissivity |
| Measuring unit | °C, °F |
| Standard equipment | drop-like K-type temperature probe, USB cable, case |
| Response time | <0.5s |
| Type of meter | infrared thermometer |
| Measurement | non-contact temeprature (IR) |
| Weight with battery | 1.026kg |
| Optical resolution | 50:1 |
| Non-contact temperature measuring range | -40...800°C |
| Emissivity value | 0,1...1 |