Infrared thermometer; LCD,with a backlit; -18÷275°C; ≤1m
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FLUKE 61
Tootja: FLUKE
Tootja tootekood: FLUKE 61
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Infrared thermometer; LCD,with a backlit; -18÷275°C; ≤1m
| Body dimensions | 184x45x38mm |
| Kind of display used | LCD |
| Measuring instrument features | automatic power-off, laser sight |
| Measuring unit | °C, °F |
| Response time | <1s |
| Type of meter | infrared thermometer |
| Measurement | non-contact temeprature (IR) |
| Weight with battery | 307g |
| Non-contact temperature measuring range | -18...275°C |
| Emissivity value | 0,95 (fixed) |
| Typical distance to measuring point | ≤1m |