Infrared thermometer; LCD,with a backlit; -30÷500°C; ε: 0,1÷1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FLUKE-62 MAX
Tootja: FLUKE
Tootja tootekood: FLUKE-62 MAX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Infrared thermometer; LCD,with a backlit; -30÷500°C; ε: 0,1÷1
| IP rating | IP54 |
| Resistance to | fall from 3m height |
| Body dimensions | 175x85x75mm |
| Kind of display used | LCD |
| Measuring instrument features | laser sight, MIN/MAX/DIF/AVG function |
| Measuring unit | °C, °F |
| Response time | <0.5s |
| Type of meter | infrared thermometer |
| Measurement | non-contact temeprature (IR) |
| Weight with battery | 255g |
| Optical resolution | 10:1 |
| Non-contact temperature measuring range | -30...500°C |
| Emissivity value | 0,1...1 |
| Typical distance to measuring point | ≤1.5m |