Infrared thermometer; LCD,with a backlit; -32÷535°C; ≤2m
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FLUKE 63
Tootja: FLUKE
Tootja tootekood: FLUKE 63
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Infrared thermometer; LCD,with a backlit; -32÷535°C; ≤2m
| Body dimensions | 200x160x55mm |
| Kind of display used | LCD |
| Optional equipment | FLK-C23- soft cover |
| Measuring instrument features | laser sight, MAX function |
| Measuring unit | °C, °F |
| Standard equipment | case |
| Response time | <0.5s |
| Type of meter | infrared thermometer |
| Measurement | non-contact temeprature (IR) |
| Weight with battery | 320g |
| Optical resolution | 12:1 |
| Non-contact temperature measuring range | -32...535°C |
| Emissivity value | 0,95 (fixed) |
| Typical distance to measuring point | ≤2m |