Calibrator
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FLUKE-721-3610
Tootja: FLUKE
Tootja tootekood: FLUKE-721-3610
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Calibrator
| IP rating | IP40 |
| Dimensions | 200x110x58mm |
| Pressure measuring range | 0...69bar |
| Measuring instrument features | insulated inputs, simultaneously measures pressure and current |
| Standard equipment | manufacturer's calibration certificate, soft case, test leads, user's manual |
| Measurement | 4-20mA current loop, DC current, DC voltage, pressure |
| Kind of calibrator | pressure |
| Pressure measuring resolution | 0.1mbar |