Tester: phase sequence; LCD,graphical; Freq: 15÷400Hz; IP40
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FLUKE-9040EUR
Tootja: FLUKE
Tootja tootekood: FLUKE-9040EUR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tester: phase sequence; LCD,graphical; Freq: 15÷400Hz; IP40
| IP rating | IP40 |
| Body dimensions | 124x61x27mm |
| Kind of display used | LCD |
| Operating frequency | 15...400Hz |
| Power supply | from tested wiring system |
| Conform to the norm | CAT III 600V, EN 61010 |
| Standard equipment | 3 crocodile clips, test leads ( 3pcs.) |
| Type of tester | phase sequence |
| Pollution degree | 2 |
| Measurement | motor's rotation direction, phase sequence indicators |
| Weight with battery | 200g |
| Phase-to-phase voltage range for phase sequence indication | 40...700V AC |