Tester: phase sequence; LED; 120÷400VAC; Freq: 2÷400Hz; IP40
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FLUKE-9062
Tootja: FLUKE
Tootja tootekood: FLUKE-9062
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tester: phase sequence; LED; 120÷400VAC; Freq: 2÷400Hz; IP40
| IP rating | IP40 |
| Body dimensions | 124x61x27mm |
| Kind of display used | LED |
| Operating frequency | 2...400Hz |
| Conform to the norm | CAT III 300V, EN 61010 |
| Measuring instrument features | non-contact determination of rotation field direction, voltage indicator individual for each phase |
| Standard equipment | 3 crocodile clips, test leads ( 3pcs.) |
| Type of tester | phase sequence |
| Pollution degree | 2 |
| Measurement | motor's rotation direction, phase sequence indicators |
| Weight with battery | 150g |
| Phase-to-phase voltage range for phase sequence indication | 120...400V AC, 1...400V AC |