Inspection camera; Display: LCD 7"; 68°; Cam.res: 800x600
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FLUKE DS701
Tootja: FLUKE
Tootja tootekood: FLUKE DS701
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inspection camera; Display: LCD 7"; 68°; Cam.res: 800x600
| IP rating | IP54, IP68 (probe) |
| Interface | USB |
| Resistance to | fall from 2m height |
| Cable length | 1.2m |
| Dimensions | 173.3x224.8mm |
| Kind of display used | LCD 7" |
| Power supply | Li-Ion 3,7V rechargeable battery |
| Viewing angle | 68° |
| Measuring instrument features | automatic image orientation, digital zoom x 8, dual view camera, from forward and side of the probe, LED for measurement spot illumination |
| Standard equipment | battery charger/power supply, hand strap, magnetic hanging strap, soft case, USB cable |
| Probe diameter | 8.5mm |
| Type of meter | inspection camera |
| Weight with battery | 880g |
| Camera resolution | 800x600 |