Diode: rectifying; SMD; 1kV; 1A; 500ns; SOD123F; Ufmax: 1.15V; Ir: 5uA
Kordarv:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Tootekood:
FM107-LGE
Tootja: LUGUANG ELECTRONIC
Tootja tootekood: FM107
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 1kV; 1A; 500ns; SOD123F; Ufmax: 1.15V; Ir: 5uA
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 500ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 5µA |