Connector: circular; female; CLIFFCON-P; 20A; 250VAC; Colour: blue
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FM12300
Tootja: CLIFF
Tootja tootekood: FM12300
Spetsifikatsioon tootele Connector: circular; female; CLIFFCON-P; 20A; 250VAC; Colour: blue
| IP rating | IP65 |
| Connector | socket |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | for panel mounting |
| Colour | blue |
| Type of connector | circular |
| Number of pins | 3 |
| Mounting holes pitch | 19x24mm |
| Current rating | 20A |
| Type of pin configuration | 2+PE |
| Rated voltage | 250V AC |
| Locking system | bayonet |
| Spatial orientation | straight |