IC: FRAM memory; 64kbFRAM; I2C; 8kx8bit; 4.5÷5.5VDC; 1MHz; SOIC8
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
FM24C64B-GTR
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: FM24C64B-GTR
Spetsifikatsioon tootele IC: FRAM memory; 64kbFRAM; I2C; 8kx8bit; 4.5÷5.5VDC; 1MHz; SOIC8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Type of integrated circuit | FRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Interface | I2C |
| Kind of memory | FRAM |
| Clock frequency | 1MHz |
| Memory organisation | 8kx8bit |