FRAM memory; I2C; 8kx8bit; 2.7÷3.6VDC; 1MHz; DFN8; serial
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FM24CL64B-DG
Tootja: INFINEON (CYPRESS)
Tootja tootekood: FM24CL64B-DG
Spetsifikatsioon tootele FRAM memory; I2C; 8kx8bit; 2.7÷3.6VDC; 1MHz; DFN8; serial
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...3.6V DC |
| Case | DFN8 |
| Type of integrated circuit | FRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | I2C |
| Kind of memory | FRAM |
| Clock frequency | 1MHz |
| Kind of interface | serial |
| Memory organisation | 8kx8bit |