FRAM memory; FRAM; I2C; 128kx8bit; 2÷3.6VDC; 3.4MHz; SO8; serial
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FM24VN10-GTR
Tootja: INFINEON (CYPRESS)
Tootja tootekood: FM24VN10-GTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele FRAM memory; FRAM; I2C; 128kx8bit; 2÷3.6VDC; 3.4MHz; SO8; serial
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2...3.6V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | FRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | I2C |
| Kind of memory | FRAM |
| Clock frequency | 3.4MHz |
| Kind of interface | serial |
| Memory organisation | 128kx8bit |