FRAM memory; FRAM; I2C; 32kx8bit; 2.7÷5.5VDC; 1MHz; SO8; serial
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
FM24W256-GTR
Tootja: INFINEON (CYPRESS)
Tootja tootekood: FM24W256-GTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele FRAM memory; FRAM; I2C; 32kx8bit; 2.7÷5.5VDC; 1MHz; SO8; serial
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...5.5V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | FRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | I2C |
| Kind of memory | FRAM |
| Clock frequency | 1MHz |
| Kind of interface | serial |
| Memory organisation | 32kx8bit |