FRAM memory; FRAM; SPI; 8kx8bit; 4.5÷5.5VDC; 20MHz; SO8; serial
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FM25640B-G
Tootja: CYPRESS
Tootja tootekood: FM25640B-G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele FRAM memory; FRAM; SPI; 8kx8bit; 4.5÷5.5VDC; 20MHz; SO8; serial
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | FRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | SPI |
| Kind of memory | FRAM |
| Clock frequency | 20MHz |
| Kind of interface | serial |
| Memory organisation | 8kx8bit |