IC: FRAM memory; SPI; 2kx8bit; 2.7÷3.6VDC; 20MHz; SO8; serial
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FM25L16B-G
Tootja: INFINEON (CYPRESS)
Tootja tootekood: FM25L16B-G
Spetsifikatsioon tootele IC: FRAM memory; SPI; 2kx8bit; 2.7÷3.6VDC; 20MHz; SO8; serial
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...3.6V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | FRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | SPI |
| Kind of memory | FRAM |
| Clock frequency | 20MHz |
| Kind of interface | serial |
| Memory organisation | 2kx8bit |