FRAM memory; FRAM; SPI; 256kx8bit; 2÷3.6VDC; 40MHz; DFN8; serial
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
FM25V20A-DGTR
Tootja: INFINEON (CYPRESS)
Tootja tootekood: FM25V20A-DGTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele FRAM memory; FRAM; SPI; 256kx8bit; 2÷3.6VDC; 40MHz; DFN8; serial
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2...3.6V DC |
| Case | DFN8 |
| Type of integrated circuit | FRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | SPI |
| Kind of memory | FRAM |
| Clock frequency | 40MHz |
| Kind of interface | serial |
| Memory organisation | 256kx8bit |