Manometer; outside; Working pressure: 0÷10bar; -20÷60°C; IP43
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FMA-40-10-1/4-EN
Tootja: FESTO
Tootja tootekood: 159596
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Manometer; outside; Working pressure: 0÷10bar; -20÷60°C; IP43
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP43 |
| Enclosure material | ABS |
| Application | inert gases, non-aggressive liquids |
| Diameter | 40mm |
| Thread | G 1/4" |
| Kind of thread | outside |
| Type of pneumatic module | manometer |