Transistor: NPN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FMG9AT148
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: FMG9AT148
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | SMD |
| Case | SOT25 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN x2 |
| Power dissipation | 300mW |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 250MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |
| Kind of transistor | BRT |
| Current gain | 30 |
| Base-emitter resistor | 10kΩ |
| Base resistor | 10kΩ |