Blower heater; 100W; 24VAC; 24VDC; IP20; DIN EN50022 35mm; 11m3/h
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FMHT100
Tootja: Alfa Electric
Tootja tootekood: FMHT100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Blower heater; 100W; 24VAC; 24VDC; IP20; DIN EN50022 35mm; 11m3/h
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -20...70°C |
| IP rating | IP20 |
| Leads | silicone cable 4x0,5mm<sup>2</sup> x 400mm |
| Fan efficiency | 11m<sup>3</sup>/h |
| Mounting rail size | TS35 |
| Protection class | I |
| Heating capacity | 100W |
| Inrush current max | 4A |
| Fan supply voltage | 24V DC |